Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

Madde 1 Taraflar ve Konu:

Bu sözleşme, JustHealthytr.com telef on danışmanlığı hattı üzerinden telefonla veya  JustHealthytr.com ait  JustHealthytr.com internet sitesinden elektronik ortamda gıda maddeleri satın alan kişi (bundan böyle ALICI olarak anılacaktır) ile ‘‘ Koza Mahallesi 1638 Sokak I Blok No: 21/2 Esenyurt - İstanbul’’ adresinde bulunan satıcı JUST HEALTY GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ   (bundan böyle JustHealthytr.com olarak anılacaktır) arasındaki alışverişe ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümleri kapsamında yapılan ürün satışı ve teslimi koşulları ile tarafların hak ve yükümlülüklerini saptanmaktadır.

Alıcı, JustHealthytr.com‘un isim, unvan, açık adres, telefon ve varsa diğer erişim bilgileri, internet sitesinde yayınlanan yemek paketlerinin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimat koşulları, sözleşmenin süresi ve satışa konu paket ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına veya telefonla iletişime uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri kayıt altına alınan telefon görüşmesinde veya elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini kabul ve beyan eder.  JustHealthytr.com telefon kayıtları, JustHealthytr.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 2 Sözleşme Tarihi ve Yürürlüğü:

Alıcı siparişlerini  JustHealthytr.com telefon danışmanlığı hattı üzerinden telefonla veya JustHealthytr.com web sitesine kayıt yaparak elektronik ortamda gerçekleştirir. Sözleşme tarihi, Alıcı’nın sipariş verdiği tarihtir. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için Alıcı’nın sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması şarttır. Sözleşme,  JustHealthytr.com ‘un sözleşmeye konu son günlük öğünü sözleşme koşullarında teslimi ile kendiliğinden sona erer.

Madde 3 Gıda Ürünleri Beslenme Planları:

 JustHealthytr.com kilo vermek veya sağlıklı beslenerek formunu korumak isteyen kişilere Zayıflama/Fit, Düşük Karbonhidrat, Hamilelik/Emziren Anne, Sağlıklı Beslenme/Kilo Koruma, Detoks Arınma, Kişiye Özel, Sporcu Beslenmesi  beslenme planları doğrultusunda hazırladığı standart gıda paketlerini (Ürün) müşterilerinin adreslerine teslim ederek kilo vermelerine veya formlarını korumalarına yardımcı olmaktadır.

JustHealthytr.com günlük kalori, karbonhidrat, protein ve yağ dağılımları Alıcı tarafından, Alıcı’nın belirlediği hedef (kilo vermek, sağlıklı beslenmek) doğrultusunda seçilen kalori paketlerine göre hesaplanmış günlük mönüler oluşturarak Alıcı’nın adresine günlük paketler halinde teslim edecektir.

Alıcı, siparişinin oluşturulmasında telefonla veya elektronik ortamda hedefleri, beslenme tercihleri, boy, kilo, yaş gibi özellikleri hakkında  JustHealthytr.com bilgiler verir ve önerilerini alır; ancak hangi standart JustHealthytr.com paketi siparişinde bulunacağına ve hangi öğünleri tercih ettiğine Alıcı karar verir.

Besin kalori değerleri JustHealthytr.com  diyetisyenleri ve gıda mühendisleri tarafından organize edilen  JustHealthytr.com mönüleri hastalık, alerji gibi kişisel sağlık sorunları göz önünde bulundurulmadan hazırlandığından, Alıcı’nın bu gibi durumlarda sipariş vermeden önce doktoruna danışması gerekir. JustHealthytr.com Alıcı’nın hastalık veya gıda alerjisi gibi nedenlerle karşılaşılabileceği sağlık problemlerinden ve belirlediği hedefe ulaşamamasından sorumlu değildir.

Alıcı, JustHealthytr.com  günlük mönülerinin organize edilmesinde yol göstericilik yaptığını,  JustHealthytr.com diyetisyenleri ile web sitesi üzerinden, e-mail yoluyla veya telefonla yaptığı görüşmelerin özel sağlık sorunlarının göz önünde bulundurulmadığı genel tavsiyeler mahiyetinde olduğunu, özel sağlık sorunlarının bulunması durumunda bu görüşmelerle yetinmeyip diyetisyeni veya doktoruna danışması gerektiğini bildiğini beyan eder.

JustHealthytr.com Sağlıklı Beslenme Paketleri aşağıdaki öğün alternatifleri ile servis edilmektedir.

Tam günlük program (Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.
Sabah kahvaltısız program (Öğlen ve akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.)
Veya öğünler yaşam standartlarınıza göre paket öğünleriniz şekillenebilir.


Madde 4 Ödeme Koşulları:

Ürün bedeli, Alıcı’nın seçtiği paketine, öğün alternatifine ve satın alınan öğün gün sayısına göre sözleşme tarihinde JustHealthytr.com internet sitesinde ilan edilen  JustHealthytr.com telefon hattı üzerinden bildirilen bedeldir.

JustHealthytr.com ürün fiyatlarını her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Alıcının sözleşmenin sona ermesinden sonra yeniden siparişte bulunması halinde güncel tarife geçerli olacaktır.

Bedel, sadece günlük paketlerdeki gıda ürünleri ve bunların teslimi içindir. Alıcı, dilerse paketlere ek ücret karşılığında çatal-bıçak gibi ürünler de ekletebilir.

Ödemeler kredi kartı, havale JustHealthytr.com üzerinden kredi kartıyla gerçekleşir.

 

Madde 5 Ürünlerin Teslimi:

 JustHealthytr.com paketleri İstanbul il sınırları dâhilinde, JustHealthytr.com web internet sitesinde yayınlanmakta olan belirli ilçelerde alıcı tarafından bildirilen adrese teslim edilir. Ürün teslimine, ürün bedellerinin tam olarak ödemesini takip eden 2 iş gününden sonra başlanır.

 JustHealthytr.com yapılan tüm düzenlemeleri ve sipariş işlemi bilgilerini Alıcı’ya e-posta yolu ile iletecektir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı, JustHealthytr.com  sistemde yapılan düzenlemeler ve sipariş bilgileriyle ilgi olarak e-posta yoluyla yapacağı bildirimleri kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmekle sorumludur.

Teslimatlar, 07.30-12:00 12:18.30 arasında, günde bir defa olacak şekilde, 1 Ocak, pazar günleri, resmi tatil ve bayram günleri haricinde yılın diğer tüm günlerinde gerçekleştirilir. JustHealthytr.com  2 iş günü öncesinden müşterilerine haber vermek koşuluyla üretim birimlerinin bakımı gibi zorunlu nedenlerle bazı günlerde servis vermeme hakkına sahiptir. Yoğun kar yağışı gibi mevsimsel koşulların ulaşımı aksatması halinde de JustHealthytr.com teslimatı bu durumun ortadan kalkması tarihine kadar ertelemeye hakkı bulunmaktadır. Alıcı, bu gibi nedenlerle herhangi bir talepte ve şikayette bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder. 

 JustHealthytr.com günlük öğünlerin tamamını, Alıcı tarafından elektronik ortamda veya telefonla bildirilen saat diliminde, tek bir taşıma kutusu içerisinde irsaliye ile imza karşılığında teslimle yükümlüdür. Alıcı, irsaliyesini imzalamakla paketteki öğünleri eksiksiz teslim almış kabul edilir. Eksik öğün/ler olması halinde, kuryeye tutanak tutturulması şarttır.

Kurye, Alıcı’nın belirlediği zaman diliminde ve adreste Alıcı’ya veya Alıcı’nın paketi teslim almaya yetkili kıldığı kişiye ulaşamazsa, 5 dakikalık bekleme süresinden sonra paketi JustHealthytr.com mutfağına geri götürecektir. Alıcı’nın teslimat adresinde hazır bulunmaması nedeniyle  JustHealthytr.com a iade edilen paketler, söz konusu gün içinde saat 18.00’a kadar Alıcı’nın kendi imkânlarıyla teslim almasına hazır halde JustHealthytr.com mutfağında sağlıklı koşullarda muhafaza edilir. JustHealthytr.com , bu süre içerisinde alınmayan paketlerin muhafazasından sorumlu değildir. Alıcı, bu gibi durumlarda paketi almış kabul edileceğini ve JustHealthytr.com bundan ötürü hiç bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

Alıcı, teslimattaki olası gecikmeleri, teslimat saat diliminin bitmesini takiben en geç 30 dk. içerisinde JustHealthytr.com bildirmekle yükümlüdür. Aksi halde JustHealthytr.com  teslimdeki gecikmeden sorumlu olmayacaktır.

Trafik kazası veya trafikteki aşırı yoğunluklar gibi elde olmayan nedenlerle paketin tesliminde gecikme olması halinde Alıcı dilerse teslimatın teslimat bölgesi dahilinde istediği başka bir adrese gerçekleştirilmesini talep edebilir. Ancak gecikmenin 2 saati aşması durumunda Alıcı, en geç 1 yıl içerisinde dilediği bir günde kullanmak üzere o günkü teslimatı erteleyebilir.

Teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması halinde Alıcı bu durumu JustHealthytr.com  siparişi sırasında bildirmek durumundadır. Fatura, ilk teslimatta ve/ya paket bitim süresi içinde ürün paketi ile veya kargo ile gönderilecektir.

Paketlerde ürün eksiği olması, paketin ezik veya ambalajların açık olması gibi herhangi bir sorunla karşılaşması halinde Alıcı, kuryeye mutlaka bu hususta tutanak tutturmakla yükümlüdür. Paketin tesliminden sonra fark edilebilen sorunlar, Alıcı tarafından aynı gün içinde en geç saat 18.00’e kadar  JustHealthytr.com‘a  0212 473 26 26 veya +90 (551) 597 26 26 Hizmet Hattına bildirmeli ve Alıcı kendi imkânlarıyla ya da müteakip gün gelen kurye ile sorunlu ürünü   mutfağına geri yollamalıdır. Bu gibi durumlarda yapılacak incelemede üründeki sorunun JustHealthytr.com  kaynaklandığının tespiti halinde, öncelikle imkan dahilindeyse aynı gün yeni bir ürün paketi Alıcı’ya servis alanı dahilinde dilediği bir adreste teslim edilecek, bunun mümkün olmaması durumunda ise, Alıcı, günlük paket hakkını 1 sene içerisinde dilediği herhangi bir günde kullanabilecektir.

 

Madde 6 Ürünlerin Muhafazası ve Tüketimi:

 JustHealthytr.com ürünleri sağlıklı ve özel sağlık koşullarında, koruyucu katkı maddeleri kullanılmadan günlük taze gıdalar kullanılarak hazırlanıp bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenir. Soğuk zincir ile teslim edilen JustHealthytr.com  yemeklerinin teslimattan sonra soğuk zincirini korumak Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı ürün öğünlerini buzdolabında muhafaza etmek, talimatlarına uygun olarak ısıtmak ve teslim aldığı kutunun üzerinde yazan tarihte tüketmek durumundadır. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek sorunlardan JustHealthytr.com sorumlu değildir.

Alıcı, soğuk zincirin kırılmasına sebep olacak , elden teslim almadığı, kapıya veya başka bir yere bırakılmasını istediği ürün için herhangi bir sorun olması durumunda (ekşime bozulma vb) sorumluluğu kabul eder ve JustHealthytr.com  a herhangi bir yaptırım uygulayamaz.

 

Madde 7: Kullanımın Ertelenmesi, Hakkın Devri, Adres Değişikliği:

Gıda maddelerinin düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın konut veya işyerine götürülerek teslimine ilişkin olan bu sözleşmeden cayılması, hukuki düzenlemeler gereğince mümkün değildir.

Ancak JustHealthytr.com , Alıcı’nın satın aldığı paketin kullanımını erteleme talebine, en az 2 işgünü öncesinden haber vermesi ve en geç iş bu sözleşmenin olağan sona erme süresini takip eden 12 ay içinde kullanması şartıyla onay verebilir. Kullanımı JustHealthytr.com onayıyla ertelenen paketlere devam edilebilmesi için Alıcı’nın talebini 2 iş günü öncesinden en geç saat 17.00’a kadar JustHealthytr.com  bildirerek onay alması zorunludur.

Alıcı, en az bir iş günü öncesinde saat 12.00’a kadar bildirmesi halinde, JustHealthytr.com  teslimat sınırları dâhilinde teslimat adresinde ve/veya teslim saatinde değişik yapabilir. Alıcı, en az iki işgünü öncesinden saat 14.00’a kadar yazılı olarak bildirerek satın aldığı paketin bakiyesini  JustHealthytr.com dağıtım ağı kapsamında başkalarına devredebilir.

Alıcı bu gibi taleplerini, JustHealthytr.com Müşteri Hizmet Hattından telefon ile ya da JustHealthytr.com web sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak suretiyle elektronik ortamda yapacak ve onay alacaktır.

Alıcı, e-posta yolu ile ilettiği taleplerine 30 dk. içerisinde yanıt almaması halinde, e-postanın teknik bir aksaklıktan dolayı JustHealthytr.com ulaşmamış olması ihtimalinden ötürü, talebini JustHealthytr.com‘un 0212 473 26 26 veya 0551 597 26 26 Hizmet Hattından Müşteri Temsilcilerine iletmelidir. JustHealthytr teknik sebeplerle eline ulaşmayan Alıcı taleplerinin karşılanmasından sorumlu değildir.

 

Madde 8:Sözleşmenin Feshi:

Alıcı, ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi haklı nedeni olmaksızın tek yanlı olarak feshetmesi halinde almış olduğu paketler üzerinde kullanılmış şarta bağlı bir indirimi var ise, kullanmış olduğu günlerin bedeli belirlenmiş liste fiyatlarımıza göre tekrar hesaplanacak ve ödemiş olduğu tutar ile hesaplanan tutar arasındaki fark müşteriye yansıtılmak üzere belirlenecektir.
Müşteri teslim almaktan vazgeçtiği/imtina ettiği veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshettiği için teslim edilmeyen ürünlerden üretim bandına girmemiş olanların bedelleri hesaplanacak; bu bedelden, önce varsa yukarı paragrafta anlatılan hesaplanan indirim farkı tutarı ve ardından %30 kesinti yapılarak kalan kısmı müşteriye iade edilecektir. Müşteri bu sözleşmeyi imzalayarak bu maddeyi şartsız ve koşulsuz baştan kabul etmektedir.


Madde 9 Delil Anlaşması ve Yetkili Mahkeme

Bu sözleşmeden ve uygulanmasından kaynaklanabilecek uyuşmazlıkların hallinde JustHealthytr.com  bilgisayar, telefon, ses kaydı gibi manyetik ortamda olanlar dahil elektronik kayıtları, ticari defter, belge ve kayıtları kesin delil oluşturur. İhtilafların çözümünde parasal sınırlar dahilinde Tüketici Hakem Heyetleri, İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

JUST HEALTY GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ  

Koza Mahallesi 1638 Sokak I Blok No: 21/2 Esenyurt - İstanbul


0212-473 26 26 
info@justhealthytr.com 
V.N 4842080660

WHATSAPP